Využijte naše permanentky do pražské ZOO

Avatar photo
ZO OSŽ DKV Praha
foto: www.endlessworks.cz

Naše permanentky jsou členům OSŽ DKV Praha k dispozici v kanceláři na adrese Chodovská 1476/3b, 141 00 Praha 4 – Michle (hala 512, 2. patro, č. 309). Zarezervovat si je můžete prostřednictvím níže přiloženého formuláře, e-mailem na gabriela.sparova@osz.org nebo na čísle 725 082 117. Jedna permanentka je určena pro 4 osoby. Při převzetí se platí poplatek 100 Kč v hotovosti.

Začátky zoologické zahrady v Praze

První pokus o založení zoologické zahrady v Praze odstartoval svým otevřeným dopisem hrabě Mořic Sweerts-Sporck, který 11. února 1881 otiskl pražský deník Prager Tagblatt. V něm hrabě neúspěšně vyzýval k založení zoologické zahrady na památku připravovaného sňatku korunního prince Rudolfa. 

V 19. století se o založení Zoo pokoušel mimo jiné i národopisec a pražský radní Vojta Náprstek. Spolku pro zoologickou zahradu v Praze, který v roce 1891 založil JUDr. V. Novák, se podařilo místo stavby Zoo na Nebozízku v letech 1896 až 1906 alespoň konečně vystavovat zvířata ve stanici na Letné. Skutečné založení Zoo přišlo až v roce 1931. 

Zásadní momenty Zoo Praha 

Historicky byly pro Zoo Praha největší ranou povodně v roce 2002, při kterých se nepodařilo zachránit 134 zvířat. Další povodně ji zasáhly v roce 2013, kdy už se naštěstí podařilo většinu zvířat zachránit. 

V roce 2012 se zde narodilo nejvíce mláďat v celé historii v podobě 1557 přírůstků u 211 druhů. V roce 2014 se otevřel světově unikátní pavilon – Velemlokárium  a pražská Zoo se umístila na cestovatelském serveru TripAdvisor jako 7. nejlepší Zoo na světě. V roce 2015 obsadila 4. místo. 

Odpočinkový a herní areál s názvem Rezervace Bororo získala v jubilejním ročníku soutěže Dřevěná stavba roku 2015 cenu za vítězství v kategorii dřevěných hřišť a obdržela prestižní titul Vítěz vítězů. V roce 2016 dosáhla Zoo Praha historicky nejvyšší návštěvnosti a navštívilo ji 1 448 353 lidí. Každý rok se do historie zapisuje velkým počtem zvířecích přírůstků, ať už výměnou s jinou Zoo či jejich narozením.

Výchova a vzdělávání

Pražská zoologická zahrada přispívá i k výchově a vzdělávání. Během posledních let se tu navíc počet návštěvníků zdvojnásobil. Mohou si zde vytvořit představu o životě zvířat a jejich vazbách k prostředí. Zoo Praha se podílí i na ochraně živočichů ex situ a vytváří pojistné chovné skupiny u ohrožených druhů se snahou o zpětný návrat do přírody. Při projektech in situ zase chrání živočichy přímo v místě jejich výskytu. Pro své návštěvníky pořádá mnoho akcí, kterých se můžete zúčastnit i vy. 

Permanentky a vstupenky na lepší časy

Další ranou osudu byla pro Zoo Praha vlna covidu. Na jaře 2020 vznikl projekt s názvem Vstupenka na lepší časy, s prodloužením platnosti do konce roku 2021. TOP TEN držitelé si mohou prohlédnout pražskou Zoo s jejím ředitelem Miroslavem Bobkem. Zoo Praha děkuje za podporu v těžké době. Celkem přispělo 1019 příznivců a vybralo se 1 359 000 korun.

Všichni pevně věří, že se v roce 2021 koronavirová situace zlepší. Zvířatům v pražské Zoo můžete pomoci adopcí a sponzorstvím zvířat, stravenkami pro zvířata, dárcovskými SMS, pomocí ohroženým druhům i nákupem v e-shopu. Kromě zakoupení klasické vstupenky si můžete vyzvednout i rodinné či školní permanentky a podpořit tak pražskou Zoo.

Rezervace permanentky

    Souhlasím se zpracováním údajů z tohoto formuláře pro účely následné komunikace.

    Formulář je chráněn službou Google reCAPTCHA.
    Zásady ochrany osobních údajů | Smluvní podmínky

    zdroj: vlastní

    Mohlo by vás zajímat