Proměna Smíchovského nádraží se blíží, RegioJet se stěhuje do Malešic

Avatar photo
ZO OSŽ DKV Praha
foto: Správa Železnic

Z železniční stanice Praha-Smíchov zmizí v tomto roce koleje i lávka pro pěší. Plánem je výstavba nové čtvrti soukromým developerem.

Správa železnic vypsala soutěž na firmu, která z části stanice odstraní kolejiště v obvodu společného nádraží a vybrané koleje v obvodu osobního nádraží včetně lávky pro pěší, trakčních stožárů a bran trakčního vedení. V místě přerušení SK č. 6 bude provizorní nástupiště u SK č. 8 v délce 100 metrů a upraví se zabezpečovací zařízení dotčené demolicí dopravní kanceláře v místě nynější lávky pro pěší.

Na pozemcích vzniknou projekty Sekyra Group. Dopravce RegioJet se má přesunout do Malešic do areálu České pošty do léta 2023. Ten ale v řízení upozornil, že Správa železnic v plánu omezení 2022 neuvedla pravdivé a úplné informace u předmětných omezení o skutečné době trvání omezení provozování dráhy. 

Rušení kolejiště zkomplikovalo i řízení o výluce, kterou chtěla Správa železnic řízení o trvalém odstranění dráhy obejít. Předseda ÚPDI – Úřadu pro přístup dopravní infrastruktury, Pavel Kodym v květnu 2022 zamítl rozklad Správy železnic v řízení o schválení omezení provozování dráhy. 

Jednání je zdlouhavé a termín přesunu zatím není znám. Ředitel pro strategii RegioJetu Jiří Schmidt dodal, že lokalita v Malešicích nemusí být konečná. Správa železnic zpracovává záměr projektu na stavbu rozšíření odstavných kolejí pro vysokorychlostní vlaky, dálkovou i regionální dopravu v pražském železničním uzlu mezi koridorem na Benešov a Jižní spojku v lokalitě Strašnice/Trnkov/Slatiny.

zdroj: www.zdopravy.cz

Mohlo by vás zajímat