Přestavba stanice Holešov dostala zelenou

ZO OSŽ DKV Praha
OSŽ DKV Praha
foto: www.wikipedia.com

Stanice Holešov na trati z Kojetína do Valašského Meziříčí projde velkou rekonstrukcí. Správa želežnic dle registru smluv uzavřela dohodu o přestavbě se sdružením firem Tomi-Remont a Signalbau na modernizaci stanic.

Konečná částka za rekonstrukci činí 380 milionů korun a je vyšší, než se očekávalo. Původní odhad projektantů byl 354 milionů korun. Dle písemné zprávy zadavatele se soutěže zůčastnily tři společnosti: Starmon, Chládek a Tintěra Pardubice a EPLcond s Ediktem.

Stanice po rekonstrukci získá dvě nové bezbariérové nástupiště, jedno vnější a jedno jednostranné poloostrovní. „Délka obou je s přihlédnutím na současné i výhledové záměry objednatelů veřejné osobní dopravy stanovena na 130 metrů. V případě potřeby je v budoucnu bude možné prodloužit o přibližně 40 metrů, uvedla Správa železnic v informačním letáku.

Vybuduje se také nový orientační a informační systém a jednotlivé nástupiště budou rozděleny do sektorů. Každé nástupiště bude také nově disponovat hlasovými majáčky pro nevidomé. Dojde také na výměnu kolejí.

zdroj: www.zdopravy.cz

Mohlo by vás zajímat