Předvánoční lyžování 2023 – informace

Avatar photo
ZO OSŽ DKV Praha
foto: www.endlessworks.cz

Ve dnech 14. – 17. 12. 2023 se koná předvánoční lyžování ve Špindlerově Mlýně. Srdečně zveme všechny příznivce zimních radovánek a zasněžených svahů, aby si v předvánočním čase přišli společně zalyžovat a užít si skvělou atmosféru. Přihlášky a informace jsou k dispozici od 9. října do 10. listopadu 2023 v kanceláři ZO OSŽ DKV Praha.

Termín: 14. – 17. 12. 2023

Doprava: individuální

Program:

 • 14. prosince – večeře
 • 15. prosince – polopenze
 • 16. prosince – polopenze
 • 17. prosince – snídaně

Cena:

 • 2 000 Kč pro členy ZO OSŽ DKV Praha
 • 1 000 Kč pro dítě (do 15ti let) člena ZO OSŽ DKV Praha
 • 3 450 Kč pro ostatní

  Ubytování Špindlerův Mlýn – Hotel Diana

  Hotel Diana leží v klidné části horského střediska Špindlerův Mlýn, které je aktuálně nejnavštěvovanějším střediskem zimních sportů v České republice. Má 12 pokojů a 28 lůžek se sociálním zařízením a televizí. V přízemí je velmi příjemná restaurace pro 40 osob s původní stylovou architekturou, útulným prostředím, kvalitním jídlem a vstřícným personálem. 

  Pro hosty hotelu Diana je připraven široký výběr masáží, které jsou zaměřeny na pohybový aparát, zmírnění a odstranění bolestí, relaxaci, posílení a celkové uvolnění vašeho těla. Čeká vás provoněná místnost vonnými oleji, světlo svíček, příjemná relaxační hudba a zkušené ruce profesionální masérky. V zahradě hotýlku mohou hosté využít ohniště a dětské hřiště s trampolínou.

  Lyžařské areály Medvědín a Svatý Petr

  Z hotelových pokojů je úchvatný výhled na oba lyžařské areály Medvědín a Svatý Petr. K lanovce na Medvědín dojdete přímo z hotelu za 2 minuty. Zastávka skibusu je 50 metrů od hotelu. Za 5 minut budete ve SKI areálu Svatý Petr s další lanovkou. Pro milovníky bílé stopy jsou v blízkosti i běžecké tratě. V okolí Špindlerova Mlýna můžete projet více než 75 kilometrů běžkařských tratí.

  Sjezdové tratě se uměle zasněžují a můžete si užít i noční lyžování. V areálech jsou lehké, středně těžké i těžké sjezdovky, park na snowboarding i 4 kilometry dlouhá sáňkařská dráha s osvětlením. Nechybí Skiservis, lyžařská škola a půjčovny lyžařského vybavení. Lyžařský areál Svatý Petr má jeden z nejlepších snowparků s U-rampou v Čechách, kde se pořádají světové freestyle závody. 

  Při nedostatku sněhu si můžete vyrazit na kratší i celodenní pěší túry. V dosahu jsou i trasy pro méně zdatné turisty a rodiče s dětmi. Nejnavštěvovanějším turistickým cílem Krkonoš je hora Sněžka a Pramen Labe. Asi 150 metrů od hotelu Diana je umístěna zastávka autobusu na Špindlerovu boudu, která je výchozím bodem hlavních turistických tras.

  Aquapark Špindlerův Mlýn

  Ve vzdálenosti 100 metrů od hotelu je navíc moderní Aquapark s kapacitou 200 osob, kde najdete 3 tobogány, vířivky, protiproud, vlnobití a další vodní atrakce. V bazénech jsou masážní trysky i perličková masážní lůžka. Tobogány jsou dlouhé 72,5 a 68,4 metrů, třetí člunový 55 metrů. Teplota vody v rekreačním bazénu je 28°C a ve vířivkách 33°C. Hloubka bazénu je 90 až 140 cm a v brouzdališti 30 cm. Pro otužilce je k dispozici koupání v průzračných tůních horního toku Labe.

  Saunový svět

  Svět saun se nachází v Hotelu Harmony, asi 2 km autem nebo 20 minut pěšky od hotelu Diana. Můžete relaxovat a načerpat síly, je zde hned 5 druhů saun. Finská sauna, Tropická sauna, Parní sauna, Aroma sauna a Eukalyptus sauna s ochlazovacím bazénkem a ledovou sprchou. Vaše nohy si odpočinou na kneippově chodníčku. Saunový svět je doplněn uklidňující relaxační zónou. 

  Sportovní možnosti v okolí

  Kromě sjezdovek s lanovkou, kde můžete provětrat lyže i snowboard, mohou běžkaři brázdit v okolí běžkařské stopy a při nedostatku sněhu i cyklostezky. Využít můžete vnitřní bazén, bowling, kuželky, fitness, posilovnu, minigolf, tenis, squash, volejbalový kurt i střelnici. Nenechte si ujít předvánoční lyžování a dorazte si užít tu pravou sváteční atmosféru plnou pohody na bílém sněhu. 

  zdroj: vlastní

  Mohlo by vás zajímat