Nová jednodenní jízdenka nabídne neomezené cestování napříč dopravci

Avatar photo
ZO OSŽ DKV Praha
foto: Kevin Prince

Jednodenní jízdenka má sloužit na neomezené cestování vlakem. V návrhu zazněla cena 700 korun, konečnou cenu a detaily však zatím ministerstvo nezveřejnilo.

Ministerstvo dopravy potvrdilo, že by se měl systém jednotného tarifu OneTicket rozšířit o jednodenní jízdenku pro neomezené cestování vlakem po české železnici u většiny dopravců. Dosud je možnost nabízena jen pro vlaky Českých drah nebo v některých krajích pro území integrovaného dopravního systému – IDS.

Česká asociace organizátorů veřejné dopravy požaduje, aby byl systém kompatibilní s jejich jízdenkami a platil pro všechny vlaky zapojené do SJT. Systémy IDS by se chtěly na doklad napojit vlastními jednodenními jízdenkami. Cestující by si poskládal jednodenní doklady dle potřeb, např. jednodenní SJT a PID. 

Mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka uvedl, že v systému OneTicket je jednodenní jízdenka navržena v dodatku přístupové smlouvy s dopravci. 

Ministerstvo zatím cenu nezveřejnilo. Podle informací deníku Zdopravy.cz se mluví o 700 korunách na den. V systému OneTicket jsou zatím kromě jednotlivých jízdenek k dispozici doklady na týden, měsíc, čtvrtletí a rok.

Na cesty po krajích vyjde levněji krajská jízdenka na všechny druhy dopravy. Při cestování napříč kraji je však v nabídce jen jízdenka na 24 hodin pouze pro České dráhy v celostátní verzi za 599 korun, která se už vzhledem k růstu cen jízdného často na delší trasy v jeden den vyplatí místo zpáteční jízdenky. Se zvyšujícím se počtem alternativních dopravců však ubývá možností, kde lze jízdenku využít.

zdroj: www.zdopravy.cz

Mohlo by vás zajímat