České dráhy chystají změnu v aplikaci Můj vlak

ZO OSŽ DKV Praha
OSŽ DKV Praha
foto: www.youtube.com

Pokud používáte aplikaci Můj vlak pro snadnější cestování vlakem, možná už jste se setkali se situací, kdy byste stihli zpožděný vlakový spoj. Bohužel tuto situaci vám aplikace Můj vlak neusnadní. Jízdenka na zpoděžný vlak v ní totiž zakoupit nejde.

„Nákup jízdenek a na ně navazující práva cestujících plynou z přepravní smlouvy, jsou založeny na pravidelném jízdním řádu,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

České dráhy nyní chtějí sjednat nápravu a na vylepšení aplikace usilovně pracují. „Zpoždění vlaků se časově různě mění. Počet jedoucích vlaků ve stejný okamžik je poměrně velký, řádově jde o stovky vlaků, stovky dat, která se musí průběžně aktualizovat. Přitom cestujícím se snažíme nabídnout reálné spojení až do cíle jejich cesty, včetně třeba různých přestupů,“ dodal Šťáhlavský.

“Nákup jízdenek a na ně navazující práva cestujících plynou z přepravní smlouvy, jsou založeny na pravidelném jízdním řádu.”

Petr Šťáhlavský – mluvčí Český drah

Dle vyjádření dopravce potřebují vývojáři aplikace ještě čas na testování a následné uvedení nové funkce. Konkrétní termín, kdy by aplikace mohla nákup jízdenek na zpožděné vlaky začít umožňovat, zatím není známý.

zdroj: www.irozhlas.cz

Mohlo by vás zajímat