České dráhy získaly za svůj palubní servis mezinárodní cenu

Avatar photo
ZO OSŽ DKV Praha
foto: www.endlessworks.cz

České dráhy zaznamenaly na světovém fóru s názvem World Passenger Festival 2023 konaném ve Vídni velký úspěch. Na festivalu bylo celkem 40 nominovaných dopravců z celého světa a cenu v kategorii palubní servis získal právě náš český státní dopravce. 

Světové fórum World Passenger Festival 2023 se konalo 4. a 5. října ve Vídni. Český státní dopravce České dráhy zde získal v konkurenci čtyř desítek nominovaných státních i privátních dopravců z celého světa prestižní cenu v kategorii palubní servis. Mezi nominovanými byly společnosti jako RegioJet, švýcarské SBB, rakouské ÖBB, francouzské SNCF, německé DB, britské GWR či LNER, americký Amtrak nebo japonské JR Central. 

Ocenění převzal předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Michal Krapinec a uvedl: „Světová cena cestujících za palubní servis je oceněním všech zaměstnanců Českých drah, kteří zajišťují příjemné cestování. Někteří z nich se bezprostředně podílejí na zajištění služeb na palubě vlaků, další se starají o přípravu souprav a služeb v zázemí a další skupina připravuje rozvoj a zlepšení služeb v našich vlacích. Získání ceny považuji za ocenění vysoké profesionality našeho personálu. Kvalitní zaměstnanci jsou největší devizou každé firmy. Cena je také oceněním nabídky služeb na palubě vlaků Českých drah, jako jsou palubní wifi síť, nabídka občerstvení od velkých restauračních vozů po ČD Minibar, zajištění služeb zábavně-informačních portálů, kvalita přepravy osob na vozíku anebo třeba organizace dopravy jízdních kol.“

V tomto odvětví se setkáváme spíše z negativní zpětnou vazbou, která je prostředkem ke zvyšování kvality služeb. Ceny World Passenger oceňují snahu dopravců z celého světa zajistit lepší služby a pozitivně ovlivnit životy cestujících. Ocenění zahrnují různé aspekty podpory cestujících, jako je dostupnost, přístupnost, komfort, úsilí zaměstnanců, kvalita pokrmů či environmentálních iniciativ.

zdroj: www.zdopravy.cz

Mohlo by vás zajímat