České dráhy získaly desetiletý kontrakt na expresní linku do Polska

ZO OSŽ DKV Praha
ZO OSŽ DKV Praha
foto: www.endlessworks.cz

Smlouvu na novou expresní linku k Baltskému moři získaly České dráhy. Na polské straně je bude nadále provozovat společnost PKP Intercity. Celkem se jedná o čtyři páry vlaků do Vratislavi a Gdyně.

Ministerstvo dopravy podpisem smlouvy dokončilo výběr dopravce pro novou expresní linku (Ex 32) z Prahy do Polska. Po takzvaném cenovém rozstřelu získaly desetiletý kontrakt České dráhy, protože měly nižší nabídku než RegioJet.

Desetiletá smlouva podepsaná na dobu od prosince 2024 do prosince 2034 má hodnotu 434,5 milionu Kč bez DPH. RegioJet nabízel 114,5 Kč za vlakový kilometr, pro rok 2025 byla s ČD dohodnuta cena 76,72 Kč za vlakový kilometr.

Na českém úseku Praha – Pardubice – Letohrad – Lichkov, který je součástí uzavřené smlouvy, ujede dopravce 1523 kilometrů za kalendářní den. Čtyři páry vlaků budou z Prahy vyjíždět v 6:56, 10:56, 14:56 a 18:56, dále budou pod dohledem PKP Intercity pokračovat do polské Vratislavi a Gdyně.

„ČD nasadí na linku Ex 32 moderní klimatizované vozy typu UIC-Z pro vlaky EuroCity. Mezistátní linka bude provozována v kooperaci s PKP Intercity. Další podrobnosti sdělíme později,“ řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

zdroj: www.zdopravy.cz

Mohlo by vás zajímat