České dráhy zdraží od prosince jízdenky o 15 procent

ZO OSŽ DKV Praha
ZO OSŽ DKV Praha
foto: Kevin Prince

České dráhy budou od prosince využívat nový ceník, díky kterému si cestující připlatí. Cena se bude u jízdenek zvyšovat v průměru o 15 %, což České dráhy odůvodnily inflací. Jedná se tak o největší zdražení za posledních několik let. Do 10. prosince si můžete zakoupit lístek včetně předprodeje na další dva měsíce za stávající ceny.

Nové ceny se týkají všech nabídek, které jsou založené na kilometrovém tarifu (Flexi základní jízdenky, Traťové jízdenky, Traťové jízdenky region a další).

Nový ceník vejde v platnost o půlnoci 10. prosince 2022

Ke zdražení dojde také u dalších obchodních nabídek, dovozného a dalších poplatků. U nich se navíc promítne kumulovaná inflace za delší období (v některých případech od roku 2010). Například cena zákaznických aplikací na In Kartě se zvýší od 60 Kč za tříměsíční IN 25 po 2 000 Kč u celoroční síťové IN 100. Ta dnes stojí 19 990 Kč.

Zdražení se bohužel také týká Jízdenky na léto, kdy týdenní doklad zdraží z 890 Kč na 1 390 Kč a dvoutýdenní z 1 290 Kč na 1 990 Kč. Navýší se například i přirážka za vystavení jízdenky ve vlaku po nástupu v obsazené stanici ze 40 na 50 Kč. Nový ceník vejde v platnost o půlnoci 10. prosince 2022. V případě využití předprodeje na další dva měsíce je možné za stávající ceny jezdit až do začátku února následujícího roku.

zdroj: www.zdopravy.cz

Mohlo by vás zajímat