České dráhy stále bojují s nedostatkem vozů, denně jich chybí až 150

ZO OSŽ DKV Praha
ZO OSŽ DKV Praha
foto: Kevin Prince

České dráhy preventivním vyřazením některých míst v rezervačním systému řeší nedostatek vozů. Tímto způsobem se připravují na případ, že by kvůli nedostatku vozů neměly ty správné. Deník Zdopravy.cz o tom informoval čtenář, který si všiml častého blokování míst končícími číslicemi 7 a 8. Mluvčí ČD Lukáš Kubát tento postup potvrdil.

V případě mimořádné změny řazení se provádí operativní změny v rezervačním systému – tzv. blokace. U dlouhodobých výpadků vozů jsou blokace prováděny preventivně,“ uvedl Kubát. Cílem je podle něj maximální omezení rezervačních konfliktů a zamezení prodeje na neexistující místa.

„Blokace míst se vždy okamžitě promítnou do všech prodejních kanálů,“ doplnil Kubát. Jedna z nejčastějších stížností cestujících v posledních letech se týká právě prodeje jízdenek na neexistující místa. Dokonce i průvodčí dostávají informaci o změně řazení až na poslední chvíli.

České dráhy dlouhodobě vyřazují z provozu více vozů, než kolik se jich vrací zpět z údržby. Z toho vyplývá, že každý týden přijdou o tři až pět vozů. České dráhy v současné době fungují bez záloh. V systému chybí denně 120 až 150 vozů. V důsledku toho jsou některé spoje obsluhovány vozy nižší kvality, než by měly.

zdroj: www.zdopravy.cz

Mohlo by vás zajímat