České dráhy slaví úspěch s minibary ve svých vlacích

ZO OSŽ DKV Praha
ZO OSŽ DKV Praha
foto: Kevin Prince

O občerstvení ve vlacích ČD je mezi cestujícími stále velký zájem. V roce 2022 stevardi z ČD Minibarů obsloužili více než milion cestujících. Nejprodávanějším produktem je dlouhodobě káva, které se za rok prodá přibližně 400 000 šálků (cca jeden železniční cisternový vůz). Novinky v minibaru též vzbudily zájem u cestujících.

„Naši zákazníci při svých cestách stále častěji využívají možnost občerstvit se díky pojízdnému minibaru. K nejoblíbenějším položkám patří káva a další teplé nápoje, které stevardi našich minibarů nabízejí od symbolických 15 korun. I nabídka pokrmu není malá a cestující si tak mohou pochutnat třeba na tatrankách, čerstvě rozpékaném pečivu nebo plněných bagetách a sendvičích. V současném jízdním řádu rozváží ČD Minibary občerstvení ve 171 spojích,“ popisuje Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Mezi nejoblíbenější položky za rok 2022 patří instantní káva (294 090 porcí), káva značky Manuel (95 752 šálků), instantní cappuccino (141 625 porcí), neperlivá voda (87 954 lahví), jemně perlivá voda (83 579 lahví), půllitrové plechovky Pilsner Urquel (133 307 plechovek), půllitrové plechovky Budweiser Budvar (88 825 plechovek), Kofola (106 890 lahví), 7 Days croissant (88 037 balení) a klasické tatranky (54 803 kusů).

V polovině loňského roku byla nabídka ČD Minibaru rozšířena i o jedlý hmyz. Prodej balení křupavých žížal nebo cvrčků dosáhl přibližně 2 500 kusů. Oblíbili si je zejména sportovci a ti, kteří vedou zdravý životní styl, a to kvůli vysokému obsahu bílkovin a vitamínů. Zájem o ně však mají i cestující, kteří chtějí na své cestě vlakem vyzkoušet něco jiného.

I pivní speciál Matylda byl po několik měsíců v nabídce ČD minibarů. A i ten se setkal s velkým ohlasem cestujících a železničních nadšenců. Díky prodejům se podařilo získat více než 40 tisíc korun na obnovu lokomotivy 313.432, známé také jako Matylda. Nyní ji opravuje Muzeum ČD v Lužné u Rakovníka. Letos by navíc měl vzniknout nový pivní speciál, který pomůže financovat obnovu další ze starých lokomotiv ČD muzea.

zdroj: tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat