České dráhy nově nabízí jedlý hmyz a pivo Matylda 

ZO OSŽ DKV Praha
ZO OSŽ DKV Praha
foto: www.stoplusjednicka.cz

České dráhy v první polovině srpna rozšířily svůj sortiment, který nabízí během jízdy cestujícím. Nově si v minibarech v dálkových vlacích můžete dát jedlý hmyz. „Konkrétně to jsou křupaví červíci nebo cvrčci, které jsou plnohodnotným zdrojem bílkovin a pestré škály mikroživin,“ uvedly České dráhy.

Tímto směrem se České dráhy rozhodly vydat hlavně proto, že je chov hmyzu daleko ekologičtější než chov hospodářských zvířat. Sáček červů nebo cvrčků vás příjde na 115 Kč a můžete si vybrat, zda si dáte solené nebo například s česnekem.

Další novinkou je pivní speciál Matylda z plzeňského pivovaru Proud. V minibarech si tuto limitovanou sérii piva v plechovkách můžete pořídit od první poloviny srpna a výtěžek z prodeje půjde na opravu parní lokomotivy 313.432, jejíž přezdívka je také Matylda.

Opravu provádějí v muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka. „Chtěli bychom ji mít kompletně spravenou do konce letošního roku. Po dokončení se lokomotiva vrátí do Olomouce, kde bude provozována při nostalgických jízdách,“ uvedl šéf muzea Marek Plochý.

Službu ČD Minibar nebo prodejní automaty nyní naleznete v 217 spojích. Jedná se o linky Západní expres, Krušnohor, Ostravan, Slovácký expres, Svitava, Vysočina, Rožmberk, Hradečan a Krakonoš (v úseku Praha – Hradec Králové).

zdroj: www.zdopravy.cz

Mohlo by vás zajímat