České dráhy mají dva nové Vectrony, dalších 50 bylo objednáno

ZO OSŽ DKV Praha
ZO OSŽ DKV Praha
foto: České dráhy

Dvě nové lokomotivy Siemens Vectron (193.576, 193.577) převzaly České dráhy od leasingové společnosti RSL. Společnost RSL poskytne Českým drahám do konce roku ještě další čtyři lokomotivy stejného typu a v roce 2024 bude dodáno dalších 22 lokomotiv Siemens Vectron.

Dopravce má nyní k dispozici 35 lokomotiv Siemens Vectron. Do konce roku 2024 poskytne leasingová společnost RSL společnosti ČD celkem 50 lokomotiv. Zároveň společnost Siemens Mobility obdržela od ČD objednávku na 50 kusů lokomotiv Siemens Vectron s rychlostí až 230 km/h. Ty budou připraveny k provozu v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Polsku, Německu a Dánsku. Kromě toho budou přepravovat zbrusu nové expresní vozy ComfortJet.

„V jízdním řádu 2024 nasadí České dráhy lokomotivy Siemens Vectron na současné výkony a rozšíří se jejich provoz také na spojích do Polska, kde budou dopravovat více spojů do Varšavy včetně vozby vlaku Báthory z Budapešti do Varšavy, na Slovensko nově zamíří do Žiliny a obslouží také více vlaků mezi Prahou a Bohumínem,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

zdroj: www.zdopravy.cz

Mohlo by vás zajímat