České dráhy dovybavily další jednotky Regionova Wi-Fi připojením

ZO OSŽ DKV Praha
ZO OSŽ DKV Praha
foto: Kevin Prince

Počet spojů Českých drah, kde mohou cestující zdarma využívat palubní Wi-Fi síť, se za poslední rok výrazně zvýšil.

Dopravce v prosinci dokončil instalaci internetového připojení ve 131 jednotkách Regionova. Tam, kde to kraje požadovaly ve smlouvě, je Wi-Fi přítomna v každém spoji. To znamená, že připojení k internetu je k dispozici na několika tisících spojů národního dopravce, včetně mezistátních vlaků a vedlejších regionálních železnic.

„Více než 2 600 regionálních osobních vlaků dnes inzeruje přímo v jízdním řádu službu palubní sítě Wi-Fi. K tomu lze připočítat další stovky regionálních spojů, na kterých nyní nasazujeme vlaky vybavené palubní sítí Wi-Fi, aniž by byly v jízdním řádu speciálně označeny. Snadný přístup k internetu je jednou z nejčastěji požadovaných služeb mezi objednavateli dopravy i mezi samotnými cestujícími. Koncem loňského roku jsme dokončili další z projektů, který tyto služby plošně rozšiřuje na území celé České republiky. Nyní disponuje Wi-Fi přes 500 vozidel vyhrazených pro regionální dopravu, říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu.

Wi-Fi byla zavedena do 131 jednotek Regionova, které jezdí v Královéhradeckém, Moravskoslezském, Pardubickém, Středočeském, Jihočeském kraji, v Praze a na Vysočině. Instalace Wi-Fi byla v roce 2022 provedena v 61 jednotkách Regionova.

Jen pro regionální dopravu mají České dráhy v současnosti více než 500 elektrických a motorových jednotek, motoráků a osobních vozů s palubní Wi-Fi sítí. Celkem se jedná o více než 900 jednotlivých vozů.

V roce 2023 bude síť Wi-Fi rozšířena také na elektrifikovaných tratích na Vysočině a v Olomouckém kraji. Umožní to zavedení nových elektrických jednotek RegioPanter. Díky motorovým jednotkám řady 847 od polského výrobce PESA přibydou do konce roku další vlaky s palubní Wi-Fi sítí i na neelektrifikovaných tratích.

zdroj: www.zdopravy.cz

Mohlo by vás zajímat